Dywany i wykładziny mogą stanowić ważny akcent estetyczny w naszych wnętrzach. Trzeba się tylko zastanowić, jaki dokładnie wzór wybrać i w jakim miejscu umieścić swoje tekstylia, by wywołały najlepszy efekt. Na szczęście dzisiaj mamy do wykorzystania tak wiele opcji kolorystycznych, że każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Dodatkowo mamy jeszcze dywany i wykładziny z różnymi wzorami, rozmaitą wysokością runa, a nawet w bardzo fantazyjnych kształtach. Można zatem dokładnie dopasować je do swoich stylizacji i zapewnić sobie najlepsze efekty pod każdym względem. Każdy może stworzyć wspaniałe aranżacje, wykorzystując dostępne dywany i wykładziny.

Przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach warto postawić na dywany, które będą stanowić mocny akcent estetyczny. Jeśli mamy do czynienia z białym, eleganckim salonem, w którym stoi biała skórzana kanapa, szklany stolik, a ściany i podłoga także są w bieli czy lekkiej szarości, to można się zdecydować na intensywnie kolorowy dywan. Najlepiej, jeśli jest jednobarwny. Można wybrać dywany czerwone, turkusowe czy zielone, a nawet żółte. Taki sam kolor można powtórzyć chociażby na poduszkach, jakie znajdą się na kanapie czy fotelu. Wtedy całość będzie się świetnie prezentować, a dywan stanie się mocnym elementem w całej stylizacji. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnych, surowych wnętrz, jakie w ten sposób można przełamać i urozmaicić.

Jeśli z kolei we wnętrzu dominują ciepłe brązy, drewniane elementy wykończenia, a fotele i kanapa są ciemnoszare czy również brązowe, to można zastosować taki dywan, który będzie tworzył wraz z nimi pełną harmonię. Tutaj dobrze sprawdzają się białe i szare dywany, zwłaszcza takie z nieco wyższym runem. Do nowoczesnych wnętrz dodają przytulności i ciepła, więc warto mieć na uwadze taką ciekawą propozycję. Jeśli mamy podłogę w ciemnym brązowym kolorze, to jasny dywan będzie się na niej pięknie prezentował. Warto nieco bardziej poeksperymentować i znaleźć dla siebie idealną aranżację.