Zazwyczaj w momencie projektowania domu, myślimy już o elewacji, ale oczywiście nasz pomysł może się w trakcie budowy zmienić. Na pewno warto się zastanowić nad tym, co nam najbardziej odpowiada i oczywiście sprawdzić nowoczesne trendy, gdyż mamy całkiem sporo opcji do wykorzystania.

Elewacje domów są bardzo ważnym elementem estetycznym. Trzeba jednak koniecznie wziąć pod uwagę fakt, iż takie wykończenie jednocześnie powinno być bardzo funkcjonalne, chociażby jeśli chodzi o ich czyszczenie i konserwację. Bardzo modne są obecnie wykończenia drewniane. Doskonale pasują nie tylko do tradycyjnych domów, ale także do nowoczesnych konstrukcji. Świetnie pasują do kolorów białych i szarości, metalicznych form. W ten sposób można stworzyć ciekawe wzory i już sama stylizacja elewacji będzie wskazywać na bardzo ciekawy koncept. Trzeba jednak takie deski później konserwować i zabezpieczać przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, by nic z naszym wykończeniem się nie stało.

Jest także całkiem sporo ciekawych kamieni wykończeniowych. Tutaj mamy dość dużą dowolność, a czyszczenie takich powierzchni jest proste, szybkie i komfortowe. Takie płytki są oczywiście mrozoodporne i doskonale radzą sobie z czynnikami atmosferycznymi. W związku z tym wiele osób wybiera właśnie taką opcję. Nie trzeba jednak całej elewacji wykańczać w ten sposób. Wystarczy drobny akcent, by dom wyglądał wyjątkowo. Trzeba także uważać, bo czasami można uzyskać efekt kiczowatości, a tego na pewno nie chcemy. Na pewno elewacje powinny być wyjątkowe i nawiązywać do stylu budynku i do tego, co znajdziemy w środku.