Jak zadbać o przyczepę kempingową?

Jak zadbać o przyczepę kempingową?

9 sierpnia 2018 Wyłączono przez ds_admin

Przyczep kempingowych używamy zwykle jedynie ciepłą porą. Prawdopodobnie nie wszyscy ich zwolennicy zdają sobie z tego sprawę, ale przed okresem zimowym wypada poprawnie zabezpieczyć przyczepę, aby mogła posłużyć do dyspozycji wygłodniałych brakiem wrażeń podczas zimy podróżników w kolejnym roku. Jak najskuteczniej o nią zadbać?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest na pewno dokładne oczyszczenie przyczepy. Należy skorzystać wówczas z określonej grupy profesjonalnych produktów, takich jak na przykład preparat do czyszczenia karoserii samochodowej. Opcjonalnie można rozważyć także woskowanie przyczepy. Jeżeli została wykonana z najwyższej jakości materiałów, nic szczególnego nie powinno jej grozić. Jeszcze przed nadejściem zimy warto ponadto dość dokładnie przewietrzyć swoją przyczepę kempingową, żeby uniknąć zbierania się tam wilgoci. Dobrze jest wyczyścić wszelkie meble, a najlepiej na zimę pozostawić otwarte wszystkie szafki czy szuflady.

Zima to też wyjątkowo korzystny czas na zakupy ekwipunku do naszej przyczepy kempingowej, który prawdopodobnie będzie wówczas przeceniony. Zakupy jak lodówka do przyczepy kempingowej czy napęd do przyczepy kempingowej bądź pokrowiec powinny znaleźć się na naszym celowniku.

Jeżeli zdejmiemy koła na okres chłodu, musimy odpowiednio ustawić przyczepę kempingową na podporach. Można również zachować przyczepę razem z kołami, natomiast rozsądnie jest wówczas zadbać o odpowiednio wysokie ciśnienie w ich wnętrzu, gdyż opony mogą się widocznie wgnieść.

Aby cieszyć się doskonałą kondycją naszej przyczepy kempingowej wypada więc o nią odpowiednio zadbać. Zdecydowanie najsłuszniejszym sposobem byłoby przechowanie przyczepy kempingowej w garażu, czy chociażby pod jakimkolwiek zadaszeniem.