Lato właśnie się kończy, lecz niestety suche pięty i  zniszczone mocno stopy są dla nas nadal wstydliwym dyskomfortem. Jakie są na to sposoby?

Lato właśnie się kończy, lecz niestety suche pięty i zniszczone mocno stopy są dla nas nadal wstydliwym dyskomfortem. Jakie są na to sposoby?

18 września 2018 Wyłączono przez doz

Ważne jest to, że takie dolegliwości mogą zaprowadzić nas do niezliczenie wielu poważnych zakażeń które będzie trzeba wykurować u lekarza dermatologa. Bez cienia wątpliwości zniszczona skóra na stopach to niezwykle kłopotliwa przypadłość i może prowadzić nawet do problemów z chodzeniem. Popękane pięty w przeważającej mierze dotyczą kobiet, dlatego,że to one lubią pokazywać odkryte nogi. Trzeba pamiętać, że nadwaga czy gorący klimat to również powody przez które, martwy naskórek na stopach ulega pęknięciom. Ćwiczący z zapałem jakąś dziedzinę, biegacze byli i będą także mocno podatni na tę przypadłość, to też warto aby pamiętać o ciągłym nawilżaniu nóg. Nie wolno bagatelizować, aż do czasu kiedy bakterie się rozwiną, a pięty przesuszą się jeszcze bardziej. Bardzo szybko – za sprawą wypróbowanych preparatów – będziemy w stanie sobie dać radę.

Powinno się używać naturalnych środków natłuszczających. Tym będzie niezastąpiony miód. Ma dużo nieocenionych ingredientów między innymi minerały oraz witaminy, również coraz częściej wykorzystuje się go również jako składnik spożywczy, ale również w własnoręcznie zrobionych kosmetykach. Niewątpliwie powinno również przyjrzeć się różnym propozycjom niedrogeryjnych specyfików, które potrafią zadziałać zaraz po posmarowaniu w strategiczne miejsce.

Czy znane są różnorodne składniki dla pękających pięt? Oczywiście! Dobry będzie także olej kokosowy – łatwy do kupienia tłuszcz naszej każdodniowej diety. Gdy problem dotyka pięt powinno się je najpierw porządnie wymoczyć w wodzie o stosownej wartości temperatury, po czym użyć peelingu, i zaaplikować w stopy dobrej jakości olej kokosowy. Dobrym wariantem będzie wieczorem założyć bawełniane stopki. Następnego dnia pięty będą widocznie miększe.

Niewiarygodne rzeczy może również spełniać specjalna sól, o nazwie Epsom. Niesie ukojenie przesuszonej skórze. W jaki sposób z tej soli właściwiekorzystać? Dostateczne będzie, gdy przygotujemy garstkę soli i wsypiemy do ciepłej wody. Musimy w niej zrelaksować stopy minimum pół godziny, do momentu, gdy skóra namięknie. To wystarczy,żeby po wytarciu i położeniu oleju kokosowego Wasze stopy przeistoczyły się w aksamitne i piękne. Nierafinowany olej ma niesamowity zapach, czyli poza właściwościami odżywczymi daje dużą rozkosz dla zmysłów. Olej kokosowy to preparat wielowymiarowy. Możecie go używać nie tylko dla zniszczonych stóp oraz na pięty, również całe ciało, aby je natłuścić po wakacjach.

W przypadku, gdy poszukujesz ekspresowego rezultatu – skorzystaj z aptecznych preparatów. Próbuj je, aby przekonać, na który optymalnie odbierze Twoja skóra. Spękane stopy to problem, z którym rzeczywiście można sobie ekspresowo pomóc. Kluczowe jest, żeby o stopy dbać przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy eksponujemy nogi w sandałach.