Łódź dla przyjezdnych – od czego zacząć?

Łódź dla przyjezdnych – od czego zacząć?

26 sierpnia 2018 Wyłączone przez doz

Każdy ośrodek miejski ma swój szczególny charakter, jaki nie sposób pomylić z innym miejscem. Łódź jest w tej materii naprawdę niesamowita – uznano ją za jedno z najbardziej awangardowych miejsc na na naszej planecie. Pofabryczne miasto oszałamia mnogością perełek architektonicznych, jakich nie doświadczymy gdzie indziej. Co wyjątkowo dobrze jest zobaczyć, planując spędzić tam zaledwie 2 dni?

Starając się lepiej poznać nieznane nam miasto, bardzo często musimy dać sobie radę z całym mnóstwem zabytków do zaliczenia – musimy jednak zmieścić się przy tym w określonych ramach czasowych. Jak więc rozsądnie wszystko zaplanować? Łódzkie zabytki i atrakcje to niewątpliwie nie tylko popularna ul. Piotrkowska czy uciechy otwarte dla wszystkich w zabytkowej fabryce Izraela Poznańskiego, a więc dzisiejszej Manufakturze. Tak, są to punkty charakterystyczne, które należy odwiedzić, natomiast nie należy się do tego ograniczać. Dobrze jest wybrać się także w takie miejsca jak słynna Biała Fabryka, Księży Młyn czy też stara elektrownia EC1. Obowiązkowych punktów na mapie jest bez wątpienia zdecydowanie więcej, lecz plan zwiedzania będzie zależał od tego, ile potrwa nas pobyt oraz czy ew. będziemy mogli go przedłużyć. Ci, którzy zadecydują, by zostać na nieco dłużej, najprawdopodobniej chętnie wybiorą się również do zoo lub na basen.

Na wspomnienie z pewnością zasługują też muzea w Łodzi. W tej kwestii wyszperają coś dla siebie zarówno fani historii, techniki, jak również sztuki współczesnej – wybór jest naprawdę spory. To właśnie w tym mieście możemy odwiedzić dodatkowo jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Jeśli w pewnym momencie zmęczymy się już czynnymi poszukiwaniami, zawsze możemy wybrać się na spacer po atrakcyjnych parkach czy również na wycieczkę trasą sławnych na cały świat murali. Przemierzając ulice miasta bez dwóch zdań zauważymy niejedną rzecz, która nas oczaruje!