Łódź: piękne widoki w sercu miasta

Łódź: piękne widoki w sercu miasta

13 września 2018 Wyłączono przez doz

Rezydenci głośnych metropolii uwielbiają minimum raz w ciągu tygodnia odpocząć od miejskiego zamętu. Z tego powodu chętnie wyjeżdżają za granice betonowej dżungli czy dla oddechu udają się na dłuższy spacer po jednym z miejskich parków. Łódź to miejsce, w którym nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie – każda dzielnica ma swoje wspaniałe tereny.

Możemy odnieść wrażenie, że przemysłowe miasto, które znajdowane jest przez niejednego przyjezdnego jako mroczne i bezbarwne, to miejsce, z którego powinno się zwiewać kiedy tylko pojawi się na to szansa. Otóż wcale tak nie jest. Parki w Łodzi szczegóły tutaj https://www.dziswlodzi.pl/lodz/parki to atrakcje, w które przybywają niekiedy także mieszkańcy innych metropolii. Niektóre rozległe jak na przykład park im. Józefa Piłsudskiego są bezustannie odwiedzane przez aktywnych spacerowiczów, biegaczy i zapalonych rowerzystów. Inne, jak między innymi niewielkich rozmiarów, ale przyjemny park Klepacza, stanowią miejsce postoju studentów łódzkich uczelni. Każde miejsce jest inne niż pozostałe i posiada własną szczególną historię.

Szczególną sławą pośród lokalsów cieszy się też znany z malowniczego akwenu z mostkiem park im. księcia Józefa Poniatowskiego i najbardziej wiekowy w Łodzi park Źródliska. Oba miejsca są chętnie odwiedzane przez estetów czy amatorów spacerów w zjawiskowym otoczeniu, więc korzystnie jest mieć je w pamięci planując odpoczynek na świeżym powietrzu. Następnym przykładem podobnego miejsca może być kochany przez wszystkich łodzian park na Julianowie – pokaźnych rozmiarów i wprost stworzony do różnorodnej aktywności fizycznej. Oczywiście nie sposób wymienić je wszystkie, a przepiękne miejsca odkryjemy w każdej dzielnicy miasta. Niezależnie od tego, które z nich zwiedzimy, bez wątpienia nie spotka nas zawód – każde ma w sobie coś szczególnego.