Skutery dla niepełnosprawnych – czym trzeba kierować się przy zakupie

Skutery dla niepełnosprawnych – czym trzeba kierować się przy zakupie

11 marca 2019 Wyłączono przez doz

Osoby niepełnosprawne i starsze często wykazują się brakiem aktywności – co stanowi jedno z największych zadań społecznych. Lekiem na problemy z pokonywaniem przeszkód przez niepełnosprawnych może okazać się zaangażowanie myśli technicznej, stawiającej wyzwanie problemom mobilności. Dzieje się to za sprawą innowacyjnych pojazdów dla osób z niepełnosprawnością, takich jak skutery inwalidzkie elektryczne. Korzystając ze skuterów, osoby niepełnosprawne od razu odzyskają poczucie względnej swobody. Większa ruchliwość, a nawet aktywność na rynku pracy – wszystkie te skutki wiążą się z dostępnością do pojazdów, jakimi są skutery inwalidzkie elektryczne.

Co może zaoferować skuter inwalidzki elektryczny

Co może okazać się naprawdę ważne, jeśli chodzi o skutery inwalidzkie elektryczne, to lepsza szybkość niż w wózkach inwalidzkich sterowanych prądem, co oszczędza czas dojazdu i wydłuża zasięg. Nawet standardowe modele zapewniają wygodę na niezłym poziomie oraz przyjazne użytkowanie. Szczególnie nieskomplikowany musi być proces uzupełniania poziomu energii skutera. Dziury, wyboje, nierówna nawierzchnia – takie przeszkody dobry skuter pokonuje nie tracąc płynności. Projektanci starają się o niewielką wagę urządzenia i możliwość złożenia go do rozmiarów bagażnika samochodowego. Po raz pierwszy niepełnosprawnych mogą cieszyć atrakcyjne, designerskie projekty, różniące te maszyny od tradycyjnych wózków inwalidzkich.

Jak wybrać dobry skuter?
 
Rodzaj ograniczeń fizycznych i możliwość posługiwania się rękami – to podstawowe kryteria wskazujące na zdecydowania się na typ skutera. Aby pojazd mógł sprostać długim trasom i barierom oraz zagwarantowania bezpieczeństwa i komfortu jazdy, powinniśmy zadbać o wysoką moc silnika oraz odpowiedni akumulator. Wymiary pojazdu, a zwłaszcza jego dopuszczalną nośność, możemy dopasować do jednostkowych potrzeb kierującego. Dużo zależy od tego, ile wynosi promień skrętu, (nawet do dwustu stopni), a także niezawodne na wszelkich nierównościach amortyzacje. Na koniec powinniśmy zadbać o detale, takie jak regulowane lusterka wsteczne, światła odblaskowe i żarówki, regulacja kolumny kierownicy, podłokietniki i zagłówek, a także kierownica, przy której nie trzeba unosić rąk.