Szklarnia ogrodowa przy twoim domu

Szklarnia ogrodowa przy twoim domu

30 czerwca 2019 Wyłączone przez doz

Dietetycy i lekarze rekomendują jedzenie dużej ilości warzyw i owoców. Rzeczywistość podkopuje w nas pewność, a często nawet występuje jej chroniczny brak, jeśli idzie o jakość towarów leżących na półkach w supermarketach czy na straganach. Najlepszym rozwiązaniem będzie prywatna uprawa. Pasjonaci ogrodów bez namysłu zdecydują się na szklarnię ogrodową.

Nic nie przebije radości płynącej z uprawiania kawałka gruntu. Następny atut to także szansa na podniesienie się z kanapy, odejście od monitora po to, by zrobić coś użytecznego. Ogród pod szkłem to niepowtarzalna szansa na posiadanie osobiście wyhodowanych przypraw, które dodają jakości naszym kulinariom. Pachnąca mięta i bazylia, tymianek, rozmaryn czy estragon dodadzą niezwykłego smaku dowolnym daniu. Ponadto, dzięki wzrostowi w szklarni przyprawy te pozostaną zawsze świeże i zielone. Spójrzmy przez chwilę w stronę pomidorów. Kto starał się uprawiać je pod gołym niebem, wie, że to trudne warzywa. To z tego powodu pomidory uprawia się w tunelu lub szklarni. Jak może smakować pomidorowa potrawa z naszej własnej szklarni ogrodowej? Przepysznie, nie ma innego rozwiązania!

Jak każda pora, zima niewątpliwie może mieć własne uroki. Faktem jest, że to czas ponury, większość z nas tęskni wówczas za świeżą zielenią. Szklarnie ogrodowe to jedyne w swoim rodzaju szansa na kawałek wiosennego klimatu w zimne chwile. Znajdzie się tu idealne lokum dla pięknych kwiatów, które za pielęgnację odwdzięczą się olśniewającą paletą kolorów. Jest tylko jedno małe ale. Gdy nastaną mrozy, trzeba naszą szklarnię dogrzewać. Są na to różne metody. Węgiel, farelki na prąd czy dmuchawy. Wyjdzie nam jednak mały koszt za odrobinę lata podczas zimy.

W ostatnich czasach rodzi się jeszcze jedna propozycja wykorzystania ogrodu pod szkłem. Możemy zaadoptować ją na pomieszczenie gościnne. Szklarnia świetnie nada się do tego, by zorganizować spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół. Rozmowa w otoczeniu zieleni sprawi wszystkim wielką przyjemność, a nocną porą szklany dach zapewni wspaniały widok na nocne niebo i gwiazdy.