Animator – kim może być a także co czyni?

Animator – kim może być a także co czyni?

20 listopada 2019 Wyłączono przez doz

Animator to względnie ogólne wyrażenie, które trzeba rozpatrzyć stąd, iż gdy zaraz rozgryzie się jego sedno, często bywa, podobnie jak koordynacja czasu wolnego dla dzieci może być motywującą działalnością, którą umieją polubić także magistranci, podobnie jak również czerstwiejszą młodzież zabiegającą zajęcia na lato.

Animator zabaw dla dzieci

Bywają rozmaite gatunki animacji, gdzie pewnym spośród nich jest animator zabaw dla dzieci. Może być to ktoś, kto zajmuje się dziećmi podczas każdego pokroju potańcówek, czy także w specjalnym punkcie rodzaju „kulkolandia”. Jego zajęcie toteż spożytkowanie czasu dzieci w taki tryb, żeby nie bodaj się nie gnębiły, wszak ponadto formowały się świetnie ciesząc. Animator zabaw dla dzieci winien wyróżniać się pomysłowością, dlatego że jego wyzwanie polega głównie na tym, by zorganizować czas dzieciom gdy nie ma przy nich rodziców czy w czasie uroczystości, np. na weselu, gdzie rodzice są, ale chcą, żeby ich dzieci także dobrze się bawiły. Dobry animator musi posiadać przygotowaną listę epizodów, by nie dopuścić do owlekania kolejnego punktu programu, mimo że właśnie zdolność do wyczucia chwili z nutką improwizacji będzie mocnym punktem w jego cv.

Animator podczas kolonii, czyli wychowawca kolonijny

Niekiedy wychowawców kolonijnych identyfikuje się z animatorami. Musimy mimo wszystko wiedzieć, że o ile animator zabaw dla dzieci w sali zabaw nie musi mieć kursów, to gdy idzie o wychowawców kolonijnych, jest poważna odmienność – wychowawca na koloniach jest zobowiązany zrealizować obowiązkowy kurs, którego nie oczekuje się od animatora. Dlatego właśnie, jeśli chcemy podjąć się pracy tego typu, warto znaleźć w internecie np. kurs animatora Kraków, by zapisać się na odpowiedni kurs. Wówczas zdobędziemy kwalifikacje, które uprawniają nas do jeżdżenia na kolonie w charakterze wychowawcy. Dzieje się tak, ponieważ wychowawca kolonijny oprócz proponowania gier i zabaw odpowiada za życie i zdrowie podopiecznych. Praca wychowawcy kolonijnego, w odróżnieniu od pracy animatora zabaw dla dzieci, odbywa się wyłącznie w czasie przerw szkolnych latem i zimą; trzeba zatem uznać, że jest lepsza dla tych, którzy nie pracują w wakacje.

Jakie zalety powinien mieć dobry animator?

Każdy, kto planuje chce zajmować się dziećmi, powinien okazać ogromną cierpliwość i być odpowiedzialnym. Musi opiekować się dziećmi, a więc istotami, które z reguły nie mają dosyć zabawy i rzucają coraz to lepszymi pomysłami, zazwyczaj niezbyt bezpiecznymi. Dobrze, jeżeli animator czy wychowawca jest pogodny i pełen zapału. Pomogą mu one w dążeniu do perfekcji w nowej pracy.