Czym cechuje się „darmowa pomoc prawników”?
19 września 2019Od 1 stycznia 2019 roku, dzięki nowej ustawie polskiego Sejmu, w naszym kraju wolno korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnika. Komu dedykowana jest taka pomoc prawna?
Z czym pomoże nam pełniący dyżur adwokat lub radca?
Wizyta u bezpłatnego prawnika winna skończyć się informacją, jakie prawa i zobowiązania nam przysługują. Zadaniem adwokata jest pomóc dla przykładu w stworzeniu korespondencji w związku z rozkładaniem długu na raty czy prośbą o mieszkanie socjalne. Jeżeli przychodzimy do prawnika z problemem, jaki dotyczy postępowania, to ten ma obowiązek znacząco pomóc nam napisać pismo o zwolnienie wydatków sądowych. W takim wypadku, do obowiązków darmowej pomocy prawnej będzie należeć coś jeszcze, a mianowicie ustanowienie prawnika bądź doradcy podatkowego czy również rzeczowego radcy prawnego, przedstawiciela patentowego pomocnego w postępowaniu sądowym i administracyjnym bądź pełnomocnika z urzędu, jaki zajmie się wszelkimi kwestiami. Niestety, jeśli postępowanie jest wtoku, pismo nie może pozostać złożone. Bezpłatny prawnik udzieli nam pomocy prawnej w rozmaitych zakresach prawa oraz w rozmaitych przeszkodach – oprócz prawa fiskalnego, pomoże w sprawach karnych, rodzinnych lub administracyjnych. Darmowa pomoc prawna jest pomocna też dla osób, która pragną rozpocząć działalność gospodarczą.
Kto ma możliwość skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej?
Z bezpłatnej pomocy adwokata może skorzystać każdy kto ma więcej, niż 65 lat bądź mniej, aniżeli 26. Są w stanie korzystać także rodziny mające Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, ranni w wyniku katastrofy naturalnej, klęski żywiołowej lub też awarii technicznej bądź też zagrożeni klęskami żywiołowymi bądź też katastrofami naturalnymi. Od 1 stycznia 2019 roku, z takiej pomocy są w stanie korzystać również osoby, których najzwyczajniej w świecie nie stać na usługi adwokata, jakie są odpłatne.
Jakim sposobem odszukać darmową pomoc prawną?
Wpisanie w wyszukiwarkę prawnik Kraków niekoniecznie da nam odpowiedź – na pewno jednak pomogą nam witryny rządowe, gdzie znajdują się odpowiednie informacje.