Domki dla działkowiczów

Domki dla działkowiczów

22 lutego 2019 Wyłączono przez doz

Wielu mieszkańców dużych miast marzy o możliwości przeniesienia się w spokojniejsze miejsce chociaż na kilka godzin, stosunkowo szybko, bez dłuższego snucia planów. Znakomitym wyjściem będzie na przykład zakupienie domku z dala od miasta, jednakże wielokrotnie wiąże się to z wysokimi kosztami, a jego wybudowanie wiązać się będzie z dużą ilością potrzebnego czasu i pieniędzy. Z tego też powodu wspaniałą alternatywną nieruchomości wypoczynkowej są domki holenderskie.

Ranga podobnej opcji prócz przyciągającej ceny oraz wyjątkowo szybkiej budowy ma bezpośredni związek z mobilnością – zawsze mamy możliwość zmiany otoczenia. Nazwa domu nie została tak naprawdę prawnie zapisana w budownictwie, a źródło stworzenia podobnej opcji pochodzi z Anglii – jakkolwiek w nasze rejony tenże wariant ruchomego lokalu jest zazwyczaj sprowadzany z Holandii. Motywacją dla wytworzenia takiej możliwości, jak domki holenderskie była koncepcja zbudowania czegoś o prawie identycznym komforcie jaki oferuje dom stojący, jednak z możliwością zwiedzania. Domek nie jest stale związany z ziemią, dlatego nie będziemy potrzebować pozwolenia na budowę – bliżej im do tymczasowych obiektów budowlanych. Na danej działce, na której będziemy wówczas przebywać, mamy możliwość zostać do 120 dni. Po upływie tego czasu wystarczy nieco zmienić jego lokalizację.

Zawsze mamy możliwość powołać do życia opcję domku bez możliwości transportu. Wtedy aczkolwiek by owa konstrukcja została wzniesiona konieczne jest juz pozwolenie na budowę. Dochodzą też ponadprogramowe wydatki związane z wykupieniem gruntu. Niewątpliwie jest także okazja użytkowania mobilnego domu zaledwie przez jakiś czas – następnie można łatwo przemienić go w stojący w najlepszym miejscu na stałe. Jak widać, wybór takiego wypoczynkowego modelu oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Nie musimy więcej martwić się hotelem, tylko zadecydować o wygodzie i charakterze przestrzeni, która będzie towarzyszyła nam każdego dnia.