Jakiego typu produkty dla córki do kąpieli?

Jakiego typu produkty dla córki do kąpieli?

30 października 2019 Wyłączono przez doz

Pielęgnacja malucha to niejednokrotnie zmartwienie dla nowo upieczonych rodziców. Rodzi się wówczas niepokój, by nie sprawić dziecku urazu, gdyż noworodek daje się poznać jako filigranowy i mizerny. Mimo wszystko nie taki potworny strach jak go przedstawiają, wystarczające będzie posiadanie właściwych tekstyliów do kąpieli i trochę wprawy.

Jakiego typu są wskazane preparaty do kąpieli?

Na początku niezbędne jest, aby zakupić misę oraz fotelik lub gąbkę do pluskania. Przyjemnie jest pielęgnować malucha, kiedy misa została położona na filarze. W związku z tym odciążony jest kręgosłup rodzica. Ponadto konieczny jest ręcznik z nakryciem na głowę, którym można ekspresowo owinąć niemowlaka, żeby nie wychłodziło się. Najbardziej przydatny będzie ręcznik z kapturkiem z bawełny typu frotte, bo jest mięciutki i niesamowicie dokładnie pochłania wodę. Współcześnie w naszym posiadaniu jest znaczny przekrój płynów do kąpania dla maluszków, nie powinno się zaopatrywać się zbyt dużą ilość kremów. Wystarczający będzie preparat uniwersalny, do skóry ciała oraz skóry głowy. Do przeprowadzenia kąpieli warto mieć termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po pielęgnowaniu trzeba trzymać przygotowane w zasięgu ręki wszelakie tekstylia do upiększanie naskórka dziecka. Zalicza się do nich: lotion lub oliwka, maść na odparzeliny, bez plam ubiór, pieluszka, ssak do nosa, szczotka do włosów.

W jaki sposób musi upływać płukanka niemowlaka?

W pierwszej kolejności trzeba przygotować wszelakie najważniejsze środki do pielęgnowania. Wlać roztwór myjący do balii oraz przekonać się, czy ma właściwą temperaturę. Ciecz powinna mieć około 37 stopni. Na dół miski lub na podkładkę do kąpieli kładzie się zwykłą pieluchę oraz nalewa się nieco preparatu do kąpieli. Gdy wszystko jest przygotowane, należy bez pośpiechu układać dziecko do misy, jeżeli nie posiadamy podkładu ani leżaczka, wskazane jest przytrzymywać maluchowi głowę.

Pierwsze procesy pielęgnacji muszą być kilkuminutowe, trzeba tylko ochlapać niemowlę ostrożnie roztworem kąpielowym. Buźkę trzeba zmyć gazikiem namoczonym w letniej, niezanieczyszczonej cieczy. Kiedy niemowlę jest już wypachnione, zawija się je w naszykowany wcześniej na komodzie do przewijania bądź posłaniu ręcznik z kapturkiem i ostrożnie osuszamy naskórek niemowlaka. Oczyszcza się pępuszek oraz nosek synka, nawilżamy naskórek specjalnym preparatem oraz maścią na odparzenia, a później nakładamy majtki oraz ubieramy. Później wyczesujemy głowę, szczególnie jeśli maluszek ma dużo włosów.