Dzianiny drukowane – wiele zalet!

Dzianiny drukowane – wiele zalet!

2 sierpnia 2020 Wyłączono przez doz

Obecnie dzianiny drukowane w dużym stopniu zdominowały obrót materiałami, choć ich walory są uzależnione od różnych technik druku. To właśnie one istotnie kształtują cenę – każda technologia wymaga innych nakładów. Jak to się dzieje, że koszty jednych dzianin są wyższe od innych, co nierzadko ma wpływ na nasze wybory?

Jak powstają dzianiny drukowane?

Dzianiny drukowane wytwarza się używając kilku sposobów. Dresówka i bawełna – te materiały najlepiej zdają egzamin jako podkład do nadruków. Dlatego bezdyskusyjna wygoda użytkowania współgra z modnym wyglądem, bazującym na niebanalnych wzorach. W jaki sposób jednak prezentują się odmienności, zależnie od wybranej metody druku?

Cyfrowa metoda drukowania

Jeśli chodzi o cenę, czołowa lokata należy do dzianin drukowanych cyfrowo. Wpływa na to fakt specjalnego charakteru rozwiązań drukowania cyfrowego. Dochodzi cena tkaniny podstawowej, koszty barwników i sprzętu, a także praktykę wypuszczania krótkich partii, co przekłada się na wysokie koszty wykonania, niż przy zwykłym druku.

Jednak nabywca za większe pieniądze zyskuje duży pakiet korzyści. Prócz dzianiny z najwyższej półki w grę wchodzi wzór, który nie ogranicza się do podstawowej palety barw. Kolory są rozgraniczone, powoduje to wysoka rozdzielczość. Błyskawiczne przygotowanie cyklu umożliwia zamówienie nawet pojedynczych sztuk z personalizowanymi nadrukami – rzecz jasna w jeszcze drożej kalkulacji.

Sitodruk – tradycyjna wersja druku

Stale dokonywanym wyborem pozostają dzianiny drukowane metodą sitodruku. Jego niezaprzeczalne walory to atrakcyjne ceny. Jasne, nie zaszalejmy tu z ilością barw ani nadzwyczaj skomplikowanymi wzorami, jednak przy mało wyrafinowanych dzianinach to skuteczny kompromis.

Sprawdź druk rotacyjny

Przymioty obydwu powyższych technik drukowania zawiera w sobie druk rotacyjny. Dzianiny drukowane przy pomocy rotacji, charakteryzują się bardzo dobrą jakością nadruku, przyjemnymi w dotyku i niewyczuwalnymi formami, ale i kosztami, zbliżonymi do strojów zapełnionych metodą sitodruku.

Nadruki – coś w sam raz dla najmłodszych

Wysoka jakość, którą oferują dzianiny drukowane, zdrowe środki barwiące, trwałość i intensywność kolorów, przedysputują te materiały do wytwarzaniu odzieży i akcesoriów dziecięcych. Z materiałem od sprawdzonych wytwórców w grę wchodzi bezkompromisowa wygoda i jakość, a dodatkowo przystępne oferty cenowe.