Małżonek nadużywa alkoholu – co robić?

Małżonek nadużywa alkoholu – co robić?

25 sierpnia 2020 Wyłączono przez doz

Rozpad małżeństwa wyjątkowo regularnie wywołany jest nadużywaniem alkoholu. Według statystyk, mężczyźni częściej popadają w nałóg alkoholowy niż panie
Alkoholizm jest odpowiedzialny za rozpad wielu polskich rodzin.

Znów wrócił nietrzeźwy…

Alkohol stanowi jedną z najpopularniejszych używek młodych mężczyzn. Powoduje on także kłopoty rodzinne.
Osoby, które są związane z uzależnionym od alkoholu, zwie się nierzadko „współuzależnionymi”.
Ze względu na komplikacje powstałe w skutek nawyku małżonka, wielokrotnie dochodzi do wrażenia bezradności. Taka sytuacja sprowadza zazwyczaj do osłabienia relacji między stronami związku.
Przysięga małżeńska wiąże jednakże do trwania razem nawet w obliczu przeciwności losu.
Jest nam żal partnera, uznajemy go jako osobę bardzo chorą, której trzeba pomóc. Niekiedy może wystąpić poczucie przymusu do zostania z osobą uzależnioną. Rzucanie używki oddziałuje nie tylko na osobę rzucającą, ale także na jej rodzinę, z którą posiada największą styczność. Jeżeli nie decydujemy się na odejście i podejmujemy próbę pomocy swemu małżonkowi, należy skierować go na terapię dla osób uzależnionych od alkoholu, na której dostanie on wsparcie ekspertów w walce z nałogiem. Zdarza się, że leczenie nie przynosi pożądanych skutków ze względu na codzienne pragnienie powrotu do nałogu. Wówczas jedyną deską ratunku okazuje się być nierzadko odwyk. Czas trwania odwyku przeżywają dodatkowo najbliżsi oraz rodzina. Wiąże się to w szczególności z rozpaczą ze strony dzieci, które niejednokrotnie nie do końca rozumieją, czemu ich rodzic gwałtownie znika i nie pojawia się przez dłuższy czas w rodzinnym mieszkaniu.

Bezustanne awantury oraz niezgody w obecności dzieci

W przypadku problemów z alkoholem z którejkolwiek ze stron, mogą wyniknąć ciągłe nieporozumienia.
Prowadzone przy pośrednim udziale dzieci rodzą nieustanne, nieraz nieodwracalne, skutki uboczne.
Najsensowniejszym wyjściem z sytuacji pozostaje separacja lub, w końcowym stadium, rozwód.
Decydując się na tak ciężki krok powinno się zdobyć pomoc od profesjonalnego pracownika kancelarii adwokackiej. Dziś szeroką gamę ofert możemy znaleźć w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wprowadzimy np. „adwokat rozwód Łódź”. Otrzymamy wówczas szereg wyników, dzięki którym wybierzemy profesjonalistę, który sprosta naszym oczekiwaniom.

|